Grįžti į straipsnius

Tepalai mažinantys sąnarių ir nugaros skausmus

Kai skauda nugarą ir sąnarius, malonumo mažai – turi sėdėti namuose, jaučiant diskomfortą ir susierzinimą, o taip norisi sportuoti, eiti į svečius ar pasivaikščioti parke.

Tokiu atveju gali padėti nuskausminantys  tepalai. Priklausomai nuo sudėties, jie yra dviejų rūšių: sintetiniai nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU), įskaitant diklofenaką ir ibuprofeną, ir kiti, kurie yra  pagaminti natūralių, jau minėtų veikliųjų  medžiagų analogų pagrindu. Šiame straipsnyje mes jums paaiškinsime, kokios tai medžiagos ir kaip jos padeda sumažinti nugaros ir sąnarių skausmą, bei uždegimą.

Gyvačių nuodai. Kaip jie veikia?

Malšina skausmą, mažina uždegimą, gerina sąnarių funkciją.

Gyvačių nuodai gaminasi  šių roplių seilių liaukose medžioklės ir savigynos metu. Tačiau medicinoje jie naudojami kaip anestetikas – speciali nuodinga medžiaga blokuoja lastelių natrio kanalus ir neleidžia sklisti skausmo impulsams.

Gyvatės nuodų sudėtyje yra ir kitų unikalių biologiškai aktyvių medžiagų:

  • proteazė - padidina odos pralaidumą. Ši medžiaga padeda kitiems tepalo komponentams giliai prasiskverbti į uždegimo židinį;
  • hialuronidazė  - skatina šiurkštaus randuoto jungiamojo audinio rezorbciją ir gerina tepimą bei slydimą, todėl sąnariai gali tapti mobilesni.

Terpentinas. Kaip jis veikia?

Malšina skausmą, gerina kraujotaką, suteikia tepalui malonų spygliuočių kvapą.

Terpentinas yra eterinis aliejus, gaunamas iš spygliuočių (pvz., pušų, eglių, maumedžių, kadagių). Pagrindinė produkto savybė – vietinis dirginantis poveikis: patekęs ant odos terpentinas išplečia audinių kraujagysles, padeda sumažinti patinimą ir malšina skausmą.

Kamparas. Kaip jis veikia?

Malšina skausmą, gerina kraujotaką.

Kamparas gaunamas iš medienos, - kamparmedžio šaknų ir ūglių. Ši medžiaga nedidelėmis koncentracijomis aktyvuoja odos receptorius ir veikia kaip vietiškai dirginanti ir švelniai skausmą malšinanti medžiaga, pagerina sąnarių audinių mitybą.

Salicilo rūgštis. Kaip ji veikia?

Malšina skausmą, mažina uždegimą.

Šis komponentas priklauso tai pačiai medžiagų klasei kaip ir aspirinas (acetilsalicilo rūgštis). Joje taip pat yra salicilatų, kurie turi karščiavimą ir uždegimą mažinančių savybių.

Tačiau yra esminis skirtumas - salicilo rūgštį galima tepti tik išoriškai. Ji turi priešuždegiminį ir  šveičiamąjį poveikį (naudojama, esant odos ligoms), tuo pačiu palengvina jos pačios ir kitų tepalo komponentų prasiskverbimą į gilesnius odos sluoksnius.

Tepalai, turintys kuo daugiau natūralios kilmės  veikliūjų medžiagų gali padėti slopinti skausmą ir sumažinti vartojamų  NVNS (nesteroidinių vaistų nuo skausmo) - paracetamolio ar  analgino dozę. Tai sumažina gydymo išlaidas ir nepageidaujamo poveikio riziką.

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu: nepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt. Reklamos teksto parengimo data: 2022m. lapkričio mėn.