Mitai apie sąnarių skausmą
Daugelis yra patyrę nepakeliamą sąnarių skausmą ir norėtų kuo greičiau jo atsikratyti. Ir tik labai mažai žmonių nori įsigilinti ir geriau supr
Žmonės, kurie nuolat kenčia, esant nugaros ir sąnarių skausmama, žino, kad nuo šių nemalonių simptomų gali padėti specialūs priešuždegiminiai tepalai, tabletės ar injekcijos. Tai yra nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU), tokie kaip paracetamolis, diklofenakas ir ibuprofenas.
Po jų panaudojimo atsiranda efektas, tačiau dažnai ne toks greitas ir reikšmingas, kaip norėtume. Antrojo, analogiško NVNU skyrimas nėra prasmingas ir netgi pavojingas – tuomet gydytojas galėtų skirti kitokio poveikio vaistą, kuris papildys pirmąjį. Tai gali būti tepalas nuo sąnarių ir nugaros skausmo.
Tokio tepalo sudėtyje gali būti net 4 veikliosios medžiagos.
Pagrindinis komponentas yra gyvatės nuodai, kurie malšina skausmą ir mažina uždegimą. Gyvačių nuoduose taip pat yra unikalių biologiškai aktyvių medžiagų (fosfolipazės, hialuronidazės), kurios pagerina sąnarių funkciją, todėl jie tampa judresni.
Be to, gali būti ir kitų aktyvių komponentų – kamparo, terpentino, salicilo rūgšties. Kartu su gyvačių nuodais jie suteikia stiprų nuskausminantį ir priešuždegiminį poveikį, taip sustiprindami vienas kito veikimą. Taigi, terpentinas ir kamparas gerina kraujotaką ir audinių mitybą, o gyvačių nuodai ir salicilo rūgštis mažina uždegimą ir malšina skausmą.
Kada vartoti?
Toks tepalas naudojamas kaip skausmą malšinanti priemonė esant lėtiniams skausmams ir sąnarių uždegimams – kelių, alkūnių, pečių, čiurnų ir kt. Jis taip pat skiriamas esant lėtiniams nugaros skausmams – spondiloartritui ir spondilozei.
Kaip naudoti?
Tepalą reikia tepti plonu sluoksniu tik 1-2 kartus per dieną. Dėl savo dozavimo formos – hidrofilinės emulsijos – jis greitai susigeria, nepalieka žymių ant drabužių ir leidžia odai kvėpuoti.